• Процес розробки веб-сайту

  2016-04-24 23:39:28

  Поділитися в Facebook Поділитися ВКонтакте Поділитися в Однокласниках

  Послідовність розробки веб-сайту - від реєстрації доменного імені до розгортання на сервері і початкової оптимізації під пошукові системи.

  Реєстрація доменного імені

  Веб-сайт починається з реєстрації домену. Основні аспекти, пов'язані з цим питанням висвітлені у окремій публікації, тому відразу перейдемо безпосередньо до розробки.

  Дизайн-макет

  Першою стадією розробки є формування дизайн-макету дизайнером у одній з графічних програм. Розробляється логотип, елементи інтерфейсу, розташування основних інформаційних та навігаційних блоків сайту тощо. Це цілком художня робота і результат залежить від побажань замовника та творчого бачення дизайнера.

  Верстка

  Розроблений та затверджений замовником дизайн-макет передається верстальнику для переведення намальованого дизайну в інтерфейс сайту у форматі HTML (для відображення у браузерах). На цьому етапі потрібно потурбуватися про правильне відображення сторінок сайту в різних браузерах (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Apple Safari) та при різних розмірах екранів пристроїв (мобільні телефони, планшети, ноутбуки, настольні комп'ютери).

  При верстці, крім мови розмітки HTML, використовуються також каскадні таблиці стилів (CSS) та клієнтське програмування - написання сценаріїв на мові JavaScript для виконання у браузері користувача (типовий приклад - виринаючі вікна або випадаючі меню). Дуже хорошим інструментом на цьому етапі є фреймворк Bootstrap - це набір інструментів і готових рішень, що значно полегшують верстку веб-сайту.

  Програмування

  Дизайн зверстано, сайт виглядає так, як побажав клієнт, але він поки що не фукнціонує. Потрібен спеціаліст, який запроектує базу даних та механізми взаємодії сайту з користувачами (реєстрація користувачів, надсилання ними повідомлень, публікація матеріалів та ін).

  У веб-розробці, як правило, використовують базу даних MySQL, мову програмування PHP та різноманітні фреймворки і бібліотеки функцій.

  Розміщення на хостингу

  Всі попередні етапи проводилися на комп'ютерах розробників, без прив'язки до інтернету. Наступним етапом є розгортання сайту в інтернеті, на сервері вибраного хостинг-провайдера. Як правило, реєстрацію доменів і хостинг забезпечує одна компанія і наше доменне ім'я вже прив'язане до хостингу. Розгортання готового сайту, в основному, зводиться до перенесення файлів і бази даних на сервер хостинг-провайдера та настроювання дяких параметрів (хост бази даних, користувач, пароль, кодування текстів та ін).

  Налаштування

  Чистий веб-сайт готовий до наповнення його інформацією. Створюємо розділи (якщо розділи не створено на стадіі проектування), публікуємо матеріали (текстові публікації, фотографії), прописуємо відповідні ключові слова (для того щоб пошукові системи правильно індексували ці публікації).

  Потрібно мати наувазі, що тексти та фотографії повинні бути унікальними (не скопійованими з інших інтернет-ресурсів), тому бажано створювати їх самостійно, або замовляти у спеціалістів. Існують інструменти, якими рекомендовано користуватися для оцінки унікальності інформації. Детально про це описано в окремій публікації.

  Реєстрація в пошукових системах

  Веб-сайти створюються для людей - чим більше відвідувачів буде у нашого сайту, тим краще. На початковому етапі про сайт нікому не відомо і люди повинні переходити на нього із сторінок пошуку (як правило це системи Google і Яндекс). Тому важливо, щоб пошукові роботи цих систем правильно і в повній мірі проіндексували створений сайт.

  Бажано створити файли robots.txt та sitemap.xml, які спрямують пошуковиків на потрібні сторінки сайту і заблокують ті сторінки, які індексувати не потрібно. Обидва пошуковики мають сервіси для розробників, де обовязково потрібно зареєструвати новий сайт. Також при можливості можна замовити рекламу.

  Підтримка веб-сайту

  Для високих позицій у пошуковій видачі веб-сайт повинен мати унікальне наповнення та постійно оновлюватися. Регулярно публікуйте якісні матеріали і ваш сайт буде відвідувати все більше користувачів мережі інтернет.

  * Існують ще так звані системи управління контентом для веб-сайтів (CMS - content management systems). Найпопулярніші з них: WordPress, Joomla, Drupal. Це готові рішення, які можна встановити на хостинг, та налаштувати під власні потреби. Ми не займаємося цим напрямом, тому детально їх не розглядаємо.