• Оптимізація для просування сайту

  2016-05-05 16:51:10

  Поділитися в Facebook Поділитися ВКонтакте Поділитися в Однокласниках

  Основні елементи первинної оптимізації веб-сайту для правильного індексування пошуковими системами. Важливо знати перед запуском нового сайту.

  Кожен веб-сайт в інтернеті створюється для того, щоб на нього заходили відвідувачі (якомога більше відвідувачів), які цікавляться його тематикою.
  І бажано, щоб ці відвідувачі виконували якусь певну дію - реєстрацію, купівлю, замовлення, чи просто перегляд сторінки (у найпростішому випадку).

  На початковому етапі, коли сайт тільки створено – він не має бази відвідувачів, про нього ніхто крім вас не знає. Тому потрібно їх залучити. Існує багато методів залучення відвідувачів на сайт: просування у пошукових системах, соціальних мережах, тематичних сайтах та форумах, реклама (контекстна, банерна, офлайнова), обмін посиланнями…

  Особливо важливим є просування в пошукових системах – для того, щоб людина, набравши відповідний пошуковий запит (наприклад – «купити велосипед Trek»), отримала посилання на сторінку вашого веб-сайту (на якій продається потрібний велосипед). Для цього ваш веб-ресурс повинен бути коректно опрацьований пошуковими роботами і внесений в індекси пошукових систем по відповідних ключових словах та фразах.

  Для досягнення такого результату сайт потрібно певним чином налаштувати (виконати його пошукову оптимізацію). Розглянемо основні складові частини оптимізації:

  Структура сайту

  Структура сайту повинна бути продумана до дрібниць і, по можливості, якомога зрозумілішою. Якісна навігація - рівень вкладеності сторінок не більше трьох.

  Унікальне і цікаве наповнення

  Наповнення сайту – це, в основному, текстова та графічна інформація, подана у вигляді публікацій (статей, постів, карток товарів тощо). Потрібно наголосити на тому, що якщо ви будете просто копіювати інформацію з інших ресурсів у інтернеті, то з просуванням веб-сайту будуть проблеми. Пошукові системи легко виявлять плагіат і заблокують ваш веб-сайт. Це стосується як текстів так і зображень. Таким чином, унікальність інформації – основна вимога до просування. Лише тоді, коли тексти і зображення будуть написані і підготовлені спеціально для вашого сайту, вони матимуть цінність для пошукових систем. Ключові слова у тексті потрібно вживати часто, але без фанатизму. По можливості тексти мають бути об’ємними (1000 слів і більше). Для перевірки на унікальність текстів існують відповідні веб-сервіси (http://copyscape.com/, https://content-watch.ru/) та програми (eTxT-антиплагиат, Advego Plagiatus); для зображень – хороший сервіс http://www.tineye.com/.

  Регулярне оновлення

  Інший важливий аспект – частота оновлення інформації (як часто на сайті з’являються нові публікації). Логічно, що чим частіше ви будете публікувати якісні матеріали, тим вищим буде ваш рейтинг.

  Якісне внутрішнє лінкування

  Пошукові роботи (їх ще називають пошуковими ботами) з певною періодичністю заходять на сайти, аналізують зміни, посилання на сторінках і переходять за знайденими посиланнями, додаючи нові сторінки до свого індексу. Тому на індексування позитивно впливає внутрішнє лінкування (посилання з одних публікацій на інші в межах сайту). Рекомендовано робити посилання з тексту публікацій, а не з окремих блоків сторінки. Також хорошою практикою є використання на сайті так званих «хлібних крихт» (навігація, що показує розміщення поточної сторінки відносно головної).

  Валідність коду

  Верстка повинна відповідати вимогам стандартів (HTML, CSS, JavaScript).

  Карта сайту, файл robots.txt

  Для коректного обходу сайту пошуковими ботами у кореневій папці сайту розміщується файл sitemap.xml (карта сайту), де у спеціальному форматі перелічуються всі сторінки сайту, які необхідно про індексувати (іноді з додатковими параметрами). В інтернеті є достатньо генераторів карт сайтів, хоча карту сайту легко сформувати самому.

  Додатково в корені сайту потрібно розмістити файл robots.txt, де містяться інструкції про ті сторінки та розділи сайту, які індексувати не потрібно (наприклад, адміністративна панель сайту, дублі статей, сторінки пошуку по сайту та ін.).

  Ключові слова та інші теги

  Сторінки сайту верстаються на мові розмітки HTML (HyperText Markup Language) із використанням відповідних тегів. Існують теги, на які пошукові системи звертають увагу в першу чергу:

  • TITLE – заголовок сторінки; бажане входження ключового слова, повинен легко читатися і зацікавити відвідувача;
  • META – для цього тегу важливі дві модифікації: keywords (перелік ключових слів) та description (опис). META-тег description краще писати вручну, щоб він відображав зміст сторінки, ключові слова в ньому не враховуються пошуковими системами, однак їх варто вживати, бо вони будуть відображатися жирним шрифтом у пошуковій видачі (саме з вмісту цього тегу Google формує сніппет).
  • H1-H6 (заголовки у тексті публікації). Заголовки мають містити ключові слова, тег H1 на сторінці повинен бути лише один.
  • Є ще одна корисна модифікація тегу META, яка називається robots, вона може містити інструкції до індексування конкретної сторінки, на якій розміщено такий тег:
    meta="robots" content="noindex, nofollow"

   (тег означає, що індексування сторінки заборонено і всі посилання на ній також заборонені для переходу та індексування).

  Хорошою практикою вважається розміщення на сторінках з публікаціями соціальних кнопок – щоб відвідувачі могли цитувати статтю в соціальних мережах. Для цього можна скористатися простим і гнучким сервісом http://goodshare.ru/.

  Після описаного вище зареєструйте свій веб-сайт у тих пошукових системах, де планується його просувати, використовуючи відповідні інструменти для веб-майстрів: Google (http://www.google.com/addurl), Яндекс (http://webmaster.yandex.ru/addurl.xml).